TELEFON:  +90 850 532 97 93                                                      info@metrosoft.com.tr                                                                                           
 

 

 

 

 Erişilebilirlik bilincinin artmasıyla flash banner tasarımı  yerini Javascript, Jquery ve HTML5 ile yazılan banner tasarımlarına bıraktı. Erişilebilirlik bilincinden kastımız daha çok kişiye ulaşıp, ürün veya hizmetleri daha kolay bir şekilde tanıtıp, satmaktır. Bu teknolojilerin rağbet görmesinin asıl sebepleri, hız, performans, kullanım kolaylığı, kodları inanılmaz şekilde kısaltması ve banner tasarımının  mobil uyumlu olmasıdır. Javascript, Jquery ya da HTML5 ile hazırlanmış bannerlarda  arama motorları tarafından okunamayan içerik durumu söz konusu değildir. Hepsi tamamen SEO uyumlu teknolojidir.

 

Hedefe yönlendirici, farklı ebat ve dosya büyüklüklerindeki banner tasarımı web sitelerinin tasarımıyla bütünlük sağlayan, web sitelerini görsel olarak ön plana çıkaran uygulamalardır. Dikkat çekici banner tasarımıyla  ürün veya hizmetinizi tanıtmanız çok kolay ve hızlı olur. Çünkü şık banner tasarımları  sayesinde ürün veya hizmetinizin merak edilme oranı artar. Web siteniz popüler ve ziyaretçisi çok olan bir siteye dönüşür. Kendi web sitenizin yanı sıra banner tasarımları  başka web sitelerinde yer alan reklam alanları için de hazırlanır. Hatta internet reklamcılığının en yaygın türü banner tasarımlarıdır.  Benzeri olmayan bir banner tasarımı, ziyaretçiye kaliteli ürün veya hizmet hissini verir. Böylece bannera  tıklanma şansı yükselir. Banner tasarımına  tıklayan ziyaretçi reklam verenin sayfasına ulaşır. Ürün veya hizmet hakkında detaylı bilgiyi buradan alır. Sonuç olarak bu internet reklamı sayesinde sitenize ziyaretçi olarak gelen bir kişinin müşteriniz olma olasılığı yükselir.


Genellikle bannerlar  TV reklamlarına benzetilmeye çalışılır. TV izleyicileri reklamı sonuna kadar izleyip mesajı görebilecek kadar bekleyebilir. Oysa internet kullanıcısı pratiktir ve mesajı hemen görmek ister. Animasyonu bol, görselleri ağır yüklenen bir banner,  ziyaretçiyi baştan kaybetmiştir. Bu nedenle banner tasarımlarında kullanılan görsel ve animasyonların yüklenme süreleri çok önemlidir. Sayfa açıldığında fazla bekleme yapmadan ne anlatılmak isteniyorsa hemen anlatılmalı, ziyaretçinin başka bir sayfaya geçmesi engellenmelidir.

 

Diğer önemli bir detay ise banner tasarımının  bulunduğu web sitesinin renklerine, tasarımına uyumlu olup ona aitmiş gibi görünürken tasarımıyla farkını ortaya koymasıdır. Kurallarına uygun hazırlanmış bir banner tasarımı  en mükemmel pazarlama aracıdır. Bu pazarlama aracından yararlanabilmek için usta tasarımcılardan yardım almanız şarttır.

 

Banner tasarımını  belli aralıklarla en baştan yaptırılabileceği gibi var olan banner tasarımının güncellenmesi de mümkündür. Her iki yöntem de işinize katkıda bulunur. Bu tür değişimler müşterilerinizin merakını ayakta tutar. Firmanızı sürekli takip etmelerini sağlar. Tabi bu da yeni satışları beraberinde getirir.

 

Banner tasarımının  yanı sıra Javascript, Jquery veya HTML5 ile web sitelerinize foto galeri veya haber modülleri de eklenebilir. Bu modüller dinamik olabilir. Yani bir program aracılığı ile ürün veya hizmetlerinizi kendiniz ekleyebilir, güncelleyebilirsiniz. Böylece müşterileriniz yeniliklerinizden anında haberdar olur.

 

Banner tasarımı potansiyel müşterilerinize erişmenin en etkin en kolay yollarından biridir. 3Nokta'da hazırlanan sıra dışı banner tasarımları  ile ürün veya hizmetinizin imajını yenilersiniz. Eklenen modüller ile var olan sitenizin işlevselliğini arttırırsınız.

 

Tahmin ettiğinizden daha çok getirisi olan internet reklamının  en mühimi, yani banner tasarımını  vakit kaybetmeden yaptırın. Modüller ile sitenizi güncel tutun. Bol kârlı günlere merhaba demenin keyfini sizde yaşayın!

 


 
 
Copyright © 2005 Metrosoft Yazılım Geliştirme Sanayi & Ticaret A.Ş.Tüm Hakları Saklıdır.
Çamlık Mh.İkbal cd.Tütün Sk. A Blok No:29 kat:3 Daire:10  Ataşehir 34774, İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 (850) 532 9793,Fax : +90 (216) 594 7171, E-mail : info@metrosoft.com.tr