TELEFON:  +90 850 532 97 93                                                      info@metrosoft.com.tr                                                                                           


IP Santral Çözümleri

Günümüzün santralleri de yüksek teknolojiden nasibini almaktadır. IP Santral kavramı, santrallere yüksek derecede yönetilebilirliği getirmekte ve santrallerden beklenenler çok üst düzeye çıkmaktadır. Herkes için IP santrallerin farklı bir avantajı, bu seçimi yapmalarına neden olabilmektedir. Örneğin günümüzün favorisi olmaya aday, “0850 ile başlayan numaralar” ya da sanallaştırılmış numaraları kullanmak istediğimizde, zorunlu olarak yapınızın, IP Santral temelli olması gerekmektedir. Bu yüzden altta yazdığımız avantajların, sizin için önemi, tercihinizi IP Santral sistemlerinden yana kullanmanıza sebep olabilecektir.

 

Yalnız dikkat edilecek belkide en önemli noktalardan biri olan güvenlik, atlanmamalıdır. Free olan yazılımlarla kurulan IP Santrallerde, yeterli güvenlik genellikle sağlanamadığından, saldırılara maruz kalabilmektedir. Bu saldırılar sonucu, IP Santralinizde teknik sorunlar oluşabilmekte, hatta kaçak telefon trafikleri oluşabilmektedir. Buda birkaç dakika içinde abartılı telefon giderleriyle sizi karşıkarşıya bırakabilmektedir. Bu yüzden ya bu konuda işe hakim teknik personellerce bu yapılar kurulmalı ya da free (Open Source) yazılımlar tercih edilmemelidir.

 

IP Santrallerin Üstünlükleri,

 

* Dünyanın herhangi bir yerinde, dahili hat oluşturabilir ve bu dahili hatlar arasında da ücretsiz görüşülür.
* Her akıllı telefon, ücretsiz olarak bir dahili telefona dönüşür ve böylece ceplerle bile ücretsiz görüşme şansı elde edilir.
* Sanal numaralar sayesinde(0850 ile başlayan ya da sanala taşınmış kendi numaranız), aynı anda onlarca karşılıklı görüşme yapabilir ve bu sayede, meşgul çalmayan bir telefon hattına, hem de sabit ücret ödemeleri olmadan, kavuşmuş olursunuz.

* Tüm görüşmelerinizi kayıt altına alabilir ve yine dünyanın herhangi bir yerinden bu kayıtları dinleyebilirsiniz.

* Gelen fakslarınızı, faks cihazı olmadan, pdf formatında, bir bilgisayar, tablet yada akıllı telefonunuzdan takip edebilir ve yine sadece bir mail atmak suretiyle, kolayca faks gönderebilirsiniz.

* IP Santral sistemlerinde sabit telekom hatlarını kullanabildiğiniz gibi, gsm hatlarını da kullanabilmektesiniz. Hatta istediğiniz özel telefon operatörünü, istediğiniz yönleri aramakta kullanabilirsiniz. Örneğin “sabit hatlar “X” operatörden gitsin, cepler “Z” operatörden gitsin.” Diyebilme özgürlüğüne sahip olursunuz. Bu sayede, yüksek telefon faturalarına çareler üretebilirsiniz.

* Dahilinize ulaşılamadığında, aramaların otomatik olarak cebinize yada bir sabit hatta gelmesini sağlayabilirsiniz.

* Dahililer açılmadığında, IP Santral sisteminiz, arayanın ses kaydını alıp, sizin mail adresinize, ses dosyası olarak gönderebilir.

* İstediğiniz kadar farklı numaraya, farklı firmalarınız için, robot operatör (IVR) oluşturabilirsiniz. Gelen aramaları ise, dahili hat, kuyruk ya da cep telefonlarına yönlendirebilirsiniz.

* Dünyanın bir çok ülkesinden tahsis edilmiş numaralar için farklı dillerde robot operatörler oluşturup, o ülkenin dilini bilen elamanlarınıza aramanın yönlendirilmesini, sağlayabilirsiniz.

* Tüm santrali, sizin çalışma sisteminize uyacak şekilde kişiselleştirebilir ve size özel bu senaryo sayesinde, dahili hatları, cep hatlarını , sabit hatları, birbiriyle entegre çalışır hale, getirebilirsiniz.

* Tüm görüşme detaylarından personelinizin aramaları ne sıklıkta ve ne verimde yaptığı, gelen aramaların karşılanıp karşılanmadığını, kısacası personelin gerekeni yapıp yapmadığını görebilirsiniz.

 

Copyright © 2005 Metrosoft Yazılım Geliştirme Sanayi & Ticaret A.Ş.Tüm Hakları Saklıdır.
Çamlık Mh.İkbal cd.Tütün Sk. A Blok No:29 kat:3 Daire:10  Ataşehir 34774, İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 (850) 532 9793,Fax : +90 (216) 594 7171, E-mail : info@metrosoft.com.tr