TELEFON:  +90 850 532 97 93                                                      info@metrosoft.com.tr                                                                                           


Sunucu ve Veri Depolama

 

Sunucu Çözümleri

 

Genel olarak önemli iş uygulamaları ve veri yönetimi için doğru sunucu çözümlerinin belirlenmesi, iş sürekliliği ve veri güvenliği için en önemli hususlardan bir tanesidir. Metrosoft, profesyonel satış ve teknik ekibiyle, mevcut ve devamındaki iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak, bütün seviyelerde, maksimum kapasite ve performans sağlayan sunucu modelleri ile çözümler ve katma değerli hizmetler sunmaktadır. Dünya markası olan sunucu modelleri için Dell, HP, IBM, Fujitsu gibi lider üreticilerin iş ortaklığını yürüten firmamız; sunucuların temini, montajı, devreye alınması, işletim sistemi kurulması, yazılım ve donanım yapılandırma çözümleri sunmaktadır.

 

Uzmanlıkları sertifikalarla kanıtlanmış satış ve satış öncesi teknik ekiplerimiz gereksinimlerinizi analiz ederek size en uygun hizmet ve çözümü tespit etmektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlanan sistemin konfigürasyonu en ince detayına kadar belirlenmektedir. Daha sonra oluşturulan proje planı dahilinde ürünler temin edilip sistem mühendislerimiz tarafından kurulup, sistem devreye alınmaktadır.

 

Veri Depolama Çözümleri

 

Mevcut durumda bilgi, kurumların en önemli ve vazgeçilmez kaynaklarından biri haline gelmiştir. Kurumlar yeni yatırımlarının büyük bir kısmını veri saklama, kullanma ve yönetme amacıyla yapmaktadır. Teknoloji ile beraber metin verilerinin yanında, ses ve görüntü gibi daha fazla saklama kapasitesi gerektiren verilerde önem kazanmıştır. Bunun ile beraber disk kapasiteleri GB (gigabyte) seviyelerinden TB (terabyte) seviyelerine çıkmıştır. Yüksek kapasitede verilerin sağlıklı ve problemsiz bir şekilde korunabilmesi için daha esnek, akıllı ve kolay yönetilen veri depolama çözümlerine ihtiyaç doğmuştur. Veri depolama çözümlerinin sunacağı yararlardan bazıları şöyledir;

 

Disk alanını yönetmek ve paylaştırmak için gerekli sürenin kısaltılması.
Kritik uygulamaların, sürekli donanım arızası endişesi taşımadan çalıştırılması.
Veri yedeklemesinin iş saatlerine uzaması durumunda sistemde yavaşlama olmaması.
Verilerin geri yüklenmesi gerektiğinde, hedeflenen zaman aralığı içinde bitirilebilmesi.

 

Veri Depolama Çeşitleri

 

Çoğalan ihtiyaçlara paralel olarak veri saklama teknolojileri de gelişmiş, DAS (direct attached storage), NAS (network attached storage) ve SAN (storage are network) sistemleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 

 

 

 

 
Copyright © 2005 Metrosoft Yazılım Geliştirme Sanayi & Ticaret A.Ş.Tüm Hakları Saklıdır.
Çamlık Mh.İkbal cd.Tütün Sk. A Blok No:29 kat:3 Daire:10  Ataşehir 34774, İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 (850) 532 9793,Fax : +90 (216) 594 7171, E-mail : info@metrosoft.com.tr