TELEFON:  +90 850 532 97 93                                                      info@metrosoft.com.tr                                                                                           


 

 
 

 


Standart kalıpların dışına çıkarak, geleceğin teknolojilerini kullanan web siteleri tasarlıyoruz.

Metrosoft Yazılım, diğer web tasarım ajanslarından farklı olarak, size görsel açıdan hayal ettiklerinizin ‘bir tık ötesini’ sunmaktadır. Birçok web tasarım firmalarına göre kalite anlayışı ile; hem kurumsal web tasarımlarınızı, hem de işlevsellik odaklı özel tasarımlarınızı oluşturmaktadır.

 

Peki bu website tasarım süreçleri nasıl işliyor?

 

Ön görüşme ve Analiz:

Öncelikle firmanızı analiz ediyor, hedef kitlenizi belirliyor ve istekleriniz doğrultusunda size özgün tasarımlarla ilerliyoruz.

Bizim fikrimiz var!

Ekip olarak sizden gelen brief üzerinde tartışıyor ve istekleriniz doğrultusunda en uygun fikir ile web tasarım sürecini devam ettiriyoruz.

Test Aşaması

Anasayfa tasarım onayından sonra; Genel Konsept Tasarımı ve Site Altsayfalarının belirlenmesi, Kod yapısı ile tasarımın uyumlu hale getirilmesi, Test Süreçleri, Veri girişleri vb. kısacası hatalara karşı tüm sorumluluk aşamalarını gerçekleştirmektedir.

Birlikte büyüyoruz

Tüm bu aşamaların düzgün bir şekilde yürüyebilmesi için Metrosoft Yazılım, Işini tüm kalitesiyle yapmaktadır.

 

 

HTML5 sadeliği

 

Yeniliğin Parıltısı

Son yıllarda yapılan bir araştırmaya göre, sitelerin yaklaşık %34'ünün HTML5'e dönüştürüldüğü kanıtlanmıştır. HTML5 etiketleri ile sayfa hiyerarşisini daha düzenli ve daha az kod kullanarak yazmamıza yardımcı oluyor. Bu sayede güncel tarayıcılarda stabil bir şekilde çalışmaktadır.

 

CSS3 kolaylığı

 

Göz Kamaştırıcı Siteler

CSS3 sayesinde web uygulamalarınız ve siteleriniz daha çekici ve şık olabilecek. CSS3 ile websitelerinizin çözünürlüğünü otomatik olarak ayarlayabileceği Web 3.0 olarak adlandırılan duyarlı websiteleri tasarlamamız artık mümkün. Güncel tarayıcıların tümü web dünyasına CSS3'ün getirdiği yenilikleri desteklemektedir. Ayrıca web sitelerinin daha efektif çalışmalarını sağlar.

 

Esneklik ve Uyum

 

Responsive Web Tasarım

Responsive web tasarımı tekniği ile mobil veya tablet uyumlu arayüzlere sahip web siteleri ile en iyi görüntü ve kullanıcı deneyimini sağlarken standart bir çözünürlüğe ihtiyaç duymadan, internete erişimi olan tüm cihazlara kendini uyarlayarak kolay kullanım deneyimi sağlayabilirsiniz.

 

Responsive web tasarımın faydaları nelerdir?

 

Kolay kullanım

Şüphesiz en büyük yararı kolay kullanımdır. Kullanıcısına ekranı büyütmeden sadece aşağı ve yukarı parmak hareketleriyle gezinmesine olanak sağlar.

Kolay Bakım

Her çözünürlük için ayrı bir site tasarımı yaptırmak yerine, oluşturulmuş olan tek bir responsive web tasarım sayesinde, tek bir domain altında tüm cihaz çözünürlüklerine hizmet vereceksiniz. Bu sayede web sitenizin bakımı da daha kolay olacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Seo için önemli olan responsive web tasarım ile sitenize değer katıp, arama motorlarının istediği yapıya kavuşturmasını sağlayabilirsiniz. Site URL yapısı aynı kalacağından arama motorları tarafından bulunmanız daha hızlı gerçekleşecektir.

Düşük Maliyet

Birden fazla site oluşturmak yerine tercih edeceğiniz responsive web tasarım sayesinde daha az maliyetle bir web tasarımına sahip olabilirsiniz. Bu sayede hosting, domain gibi ek maliyetleri ortadan kaldırmış olursunuz. Responsive web tasarımları HTML5 ve CSS3 ara yüz kodlama dilleriyle oluşturulmaktadır. İleri derecede bilgi gerektiren bu çalışmaların yapılması için, sağlıklı bir kodlama çalışması yapılması ayrıca tüm tarayıcılar için kontrollerin yapılması gerekmektedir. Siz de hemen bu olanaklardan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir Web Sitesinde Olması Gereken 5 Altın Kural

 

“Bir web sitesinde olması gereken 5 altın kural” çalışmamız kapsamında yaptığımız araştırmalar ile, Türkiye’ de web sitelerinin %99’ unun bu kurallara uygun olmadığını gözlemledik. Şu anda bir web sitesi düşünün! Grafik arayüz tasarımı tamamen özel olarak çizilen, özel geliştirilmiş admin paneli ile tamamen yönetilebilen, Google optimizasyonu ile anahtar kelimelerinde Google arama motorunda üst sıralarda yer alan, hem bilgisayarlarda, hem mobil cihazlarda, hem tabletlerde hem de tüm browserlarda (firefox, chrome, internet explorer, safari vb.) birebir aynı şekilde çalışan, sosyal medya entegrasyonları ile daha aktif ve Google adwords reklamlarına uygun kodlama ve alt yapıda. Ayrıca tüm bunlar kopya ya da hazır olarak değil, tamamen firmaya özel olarak hazırlanmaktadır. İste Metrosoft Yazılım tüm bu hayallerinizin ‘bir tık ötesini’ sunmaktadır.

 

 

 
 
Copyright © 2005 Metrosoft Inc.Tüm Hakları Saklıdır.
Çamlık Mh.İkbal cd.Tütün Sk. A Blok No:29 kat:3 Daire:10  Ataşehir 34774, İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 (850) 532 9793,Fax : +90 (216) 594 7171, E-mail : info@metrosoft.com.tr